Обухівський міський голова

Левченко Олександр Миколайович

Левченко
Олександр Миколайович

Управління ПФУ в м. Обухів
Міськрайонний центр зайнятості
ДПІ в Обухівському районі
Житлово-комунальне господарство
Обухівський РВ ГУ ДСНС України в Київській області

Посилання на офіційні сайти:

Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Кабінет міністрів України
Верховна рада України
Київська обласна державна адміністрація
Конституція України
Інвестиційний сайт Київської області

 

 

 

Економічний розвиток міста

Звіт
про хід виконання Програми соціально-економічного і культурного розвитку міста Обухова та сіл міської ради на 2014 рік за I квартал 2014 року

    Соціальна сфера:
   -демографічний розвиток, підтримка сімей та молоді

    Станом на 01.04.2014 року на території міської ради проживало 33668 осіб і в порівнянні з I кварталом 2013 роком населення збільшилось за рахунок новонароджених на 116 осіб. Загальний коефіцієнт народжуваності (на 1000 осіб) склав 3,45 %, в цьому ж періоді 2013 року складав 3,46 %.
   Разом з тим, за рахунок природного скорочення відбулося і зменшення населення Обухівської громади на 85 осіб, що менше на 8 осіб ніж у відповідному періоді минулого року. Загальний коефіцієнт смертності (на 1000 осіб) склав 2,52 %, у цьому ж періоді 2013 року –2,78 %.
   Коефіцієнт природного приросту склав 0,92 %; в цьому періоді 2013 року складав 0,69 %.
   Одним із важливих чинників, які зумовлюють зміну чисельності населення міста, є міграція населення. За рахунок міграційного процесу за звітний період прибуло в місто 197 громадян, вибуло 133 громадян.
    Коефіцієнт міграційного приросту населення (на 1000 жителів) склав 1,9 %; в звітному періоді 2013 року –2,6 %.
   Станом на 01.04.2014 року за оперативними даними працездатне населення громади складає більше 19600 осіб, або 58% до всього населення; пенсіонери – 8270 особи або 24%.    
    В напрямку реалізації державної політики щодо соціального та правового захисту дітей, жінок, молоді, сімей проводилася поінформованість населення щодо надання соціальних послуг, надання практично-методичних рекомендацій.
   Протягом І кварталу 2014 року під опіку, піклування громадян було влаштовано 3 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування жителів міста Обухова.
   Міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ведеться робота щодо раннього виявлення сімей з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах. Таким сім’ям надається комплекс соціальних послуг і допомога на основі оцінки потреб дитини та акту соціального інспектування. 
   Для підвищення рівня поінформованості населення щодо влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на усиновлення, під опіку (піклування), у прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу в місті Обухів здійснюються виступи на сторінках міської преси, проводиться зовнішня соціальна реклама, розповсюджується поліграфічна продукція щодо пропаганди сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та формування позитивного іміджу усиновителів, прийомних батьків та батьків вихователів.       
   Протягом I кварталу 2014 року 23 багатодітним, малозабезпеченим сім’ям та сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах надано матеріальну допомогу; 432 сім’ям надано гуманітарну та адресну допомогу (речі, іграшки, продукти харчування, шкільне приладдя, памперси та інше); 102 багатодітні сім'ї, в яких проживає 367 дітей, користуються пільгами з оплати комунальних та інших послуг; 3396 сімей отримують державну соціальну допомогу.
   В засобах масової інформації та по телебаченню періодично висвітлюється інформація щодо проведених заходів з підтримки сім'ї, жінок, дітей, вшанування матерів-героїнь, а також роз’яснення про отримання пільг для сімей з дітьми.
Проведено 4 засідання комісії з питань захисту прав дитини виконавчого комітету міської ради; обстежено 70 сімей, в яких проживає 163 дітей; проведена роз’яснювально-консультативна робота з батьками, винесено 11 офіційних попереджень; проведено 3 профілактичних рейди „Канікули”, „Вулиця”, „Нічне місто”.
   З підлітками та учнівською молоддю міста проводяться різноманітні заходи: зустрічі, лекції, інтерактивні ігри, тематичні акції тощо.
   При співпраці з міськрайонним центром зайнятості здійснюється працевлаштування підлітків та молоді на підприємства, установи та організації міста та області. 

- зайнятість населення

   За оперативними даними за отриманням соціальних послуг впродовж I кварталу 2014 року до Обухівського міськрайонного центру зайнятості звернулись 244 осіб, а саме: вивільнені з галузей народного господарства 18 осіб, звільнені з причин плинності кадрів – 164 особи, випускники навчальних закладів –6 осіб, та інші категорії незайнятого працездатного населення – 56. Всього перебувало на обліку у звітному періоді 600 шукачів роботи проти 539 осіб у цьому ж періоді 2013 року. 
   Впродовж звітного періоду центром зайнятості працевлаштовано 68 осіб з числа незайнятих та безробітних громадян, з них жінок – 26, молоді до 35 років - 35.
   Рівень працевлаштування безробітних становить 11,0%, в цьому періоді 2013 року – 25,0 % .
   У відсотковому відношенні до економічно активного населення працездатного віку рівень безробіття складав 2,4; в звітному періоді 2013 року 2,3.
   За оперативними даними в I кварталі 2014 року в місті створено 96 нових робочих місць, з них 18 – юридичними особами, 78 фізичними особами-підприємцями; в цьому періоді 2013 року було створено 239.
   За рахунок розширення і реконструкції підприємств і організацій створено юридичними особами 18 робочих місць.
Навантаження незайнятого населення, яке звернулося за сприянням у працевлаштуванні до державної служби зайнятості, на 1 вільну вакансію в цілому по місту становило 2 особи (на 1 квітня 2013 року – 3 особи).
   Станом на 01.04.2014 року отримали допомогу по безробіттю 232 особи. Крім того, 3 безробітним було виплачено одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності в сумі 84,5 тис. гривень. Участь у громадських та інших видах робіт тимчасового характеру приймали 19 безробітних громадян міста і використано на це 3,4 тис. грн. коштів роботодавців.
   Важливим напрямком підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці є професійна підготовка та перепідготовка. Професійне навчання з початку року проходили 42 безробітних різних вікових категорій. Навчалися безробітні за професіями: адміністратор, кухар, манікюрник, оператор котельні, бармен, електромонтер, кравець, перукар.
Щомісячно проводився моніторинг створення нових робочих місць за видами економічної діяльності у місті.
   Впродовж звітного періоду проводились масові заходи за участю роботодавців та незайнятого населення, а саме:  Дні відкритих дверей (2 заходи), ярмарки професій (1 захід), 7 «Уроків реального життя», проведено 90 семінарів з безробітними громадянами та інші.
   Молоді, яка перебуває на обліку в центрі зайнятості, приділяється особлива увага, проводилася профорієнтаційна робота, метою якої була орієнтація на здобуття професії, які користуються попитом на ринку праці.

-грошові доходи населення

   За оперативними даними середньомісячна заробітна плата працівників по місту за I квартал 2014 року в звітному періоді становила 3216,67 гривень. Розмір нарахувань у 2,6 рази перевищив законодавчо встановлені державні соціальні стандарти – (мінімальну заробітну плату та прожитковий мінімум для працездатної особи).
   Зберігалася значна диференціація розмірів заробітної плати за видами економічної діяльності. Найвищу заробітну плату в економіці отримували працівники промисловості та комунальних підприємств, де заробітна плата в 1,1 рази перевищила середній показник по місту.
   В розрізі галузей за оперативними даними середньомісячна заробітна плата становила: промисловість – 3540,73 грн.; комунальні підприємства – 3044,0 грн.; сільське господарство – 2863,0 грн.; бюджетна сфера – 2340,0 гривень.
Заборгованість з виплати заробітної плати відсутня.
   З початку року відбулось 3 засідань постійної комісії виконавчого комітету з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та проведено 1 засідання робочої групи виконавчого комітету міської ради з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення. З метою додержання законодавства про працю, забезпечення своєчасності виплати заробітної плати, охорони праці проведено 11 перевірок на підприємствах, установах міста.

-   пенсійне забезпечення

   Середній розмір пенсії станом на 01.04.2014 року збільшився на 4 % проти цього ж періоду 2013 року (1512,14 грн.) і склав 1577,11 грн. (134,1% до прожиткового мінімуму).
   Більше 81% від загальної кількості одержувачів пенсій (понад 6713 осіб) мають суми пенсійних виплат, які перевищують прожитковий мінімум. 
   Обсяги пенсійних виплат по всіх контингентах одержувачів пенсій станом на 01.04.2014 року склали 75838,28 тис. грн., що на 3759,8 тис. грн. більше ніж у цьому ж періоді 2013 року (72078,48 тис. гривень).
   Рівень забезпеченості власними коштами на 01.04.2014 року склав -79,2 %; на 01.04.2013 року –79,0 %.
   Заборгованості по виплаті пенсій немає.
   З метою забезпечення реалізації заходів щодо погашення заборгованості зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду з початку року відбулось 3 засідання постійної комісії виконавчого комітету з цього питання; прослідковується зменшення заборгованості.

- соціальний захист населення

   Метою діяльності міської влади в питаннях соціального захисту є – допомогти кожному малозабезпеченому та тому, хто потребує допомоги.
   Станом на 01.04.2014 року в управлінні соціального захисту населення міста Обухова перебувало на обліку 1046 одержувачів всіх видів соціальної допомоги, що на 26 осіб більше ніж в звітному періоді минулого року.
   Впродовж I кварталу 2014 року пенсіонерам, інвалідам, ветеранам війни, чорнобильцям видано 7 санаторно - курортних путівок.
   Надомне обслуговування мали 162 громадянина похилого віку та інваліди; 1263 матерям виплачувалася державна допомога на дітей до 3-х років; 398 одиноким матерям здійснювалася виплата державної допомоги; 1163 особи отримували одноразову допомогу при народженні дитини.
   За I квартал 2014 року 125 сімей отримало субсидії на житлово-комунальні послуги, 108 осіб було забезпечено протезно-ортопедичними виробами, 6 осіб забезпечено технічними засобами реабілітації.
   З метою підвищення ефективності системи надання соціальної підтримки пенсіонерам проводились заходи щодо подальшого ведення «соціальної картки», яка надає пенсіонерам міста право на отримання пільгових знижок в рамках міської комплексної програми «Турбота» на 2011- 2015 роки.   

-житлове будівництво (будівництво)

   Впродовж I кварталу 2014 року введено в експлуатацію 43 індивідуальних житлових будинків загальною площею 9260,5 кв. метрів, в тому числі 4 житлові будинки зблокованого типу по вул. Київська, Шевченка, 8-го Березня та ж/м Лукавиця. Міською радою готується та погоджується містобудівна документація і по можливості зменшуються строки розгляду заяв щодо відведення земельних ділянок під будівництво.
   У звітному періоді Обухівською філією по експлуатації газового господарства по місту Обухову було введено в дію нові газові мережі низького тиску загальною протяжністю 1,309 км та встановлено 644 штук  лічильників газу для населення, що проживає в квартирах; кількість встановлених лічильників газу для населення, що проживає у приватному секторі міста, складає – 117 штук.
   Проведено поточний ремонт доріг (виправлення профілю основ доріг з додаванням відсіву вапняного каміння) площею 1264,0 квадратних метрів по вулицях: Профінтерна, Піщана. 

-житлово-комунальне господарство,

   З метою підтримання у належному стані житлового фонду комунальної власності територіальної громади міста Обухова впродовж І кварталу поточного року за кошти міського бюджету було проведено капітальний ремонт покрівлі житлового будинку – 1955,54 м2 по вулиці Київській, 115; Каштановій, 22 та Київській, 64, Лермонтова,22.
    ТОВ «Міський житловий центр» проведено:
- ремонт сходових клітин – 3271,5 м2 по вул. Київській, 176, 62, 123;
- герметизацію швів – 341,0 погонних метрів по вул. Миру, 7, 9, Київській 123;
- встановлено 2 пандуси по вул. Миру, 11, Київській, 62;
- ремонт покрівлі на житлових будинках – 222,6 м2 по вул. Київській, 56, Миру,9, Каштановій 14, м-н Петровський,12,16;
- влаштування оцинкованих парапетів покрівлі – 118,0 погонних метрів по вул. Каштановій, 26;
- влаштування коньків оцинкованих на покрівлі – 66,0 погонних метрів по вул. Малишка,11, м-н Петровський,8;
  - утеплення техповерху – 195,5 м2 по вул. Київській, 64, 148,164, Каштановій, 15, Лермонтова, 22;
- заміна запірної арматури – 1496 шт. по вул. Лермонтова, 22, Каштановій, 11,13, 14, 22, 4/4, 26, Миру, 7, 8, 9, 17, Київській, 166, 168, 156, 109, 176, 176-А, 111, 162-Б, 113, 162-А, 101, 115, 121, 8-го Березня, 52;
- заміна труб ПЕ на внутрішніх каналізаційних мережах – 197,5 погонних метрів по вул. Київській, 123, 115, Миру, 2, 11, 17, 7, 14, Лермонтова, 22;
- заміна ПЕ фасонних частин з водовідведення в кількості 313,0 штук по вул. Київській 123, 170, 156, 30, 109, 64, Каштановій, 15, 30, 7, Лермонтова, 22, Миру, 2, 11, 17, 9, 14, 8, м-н Петровський, 14;
- проведена заміна труб сталевих на мережах водо-теплопостачання – 388,9 метрів погонних по вул. Каштановій, 11, 9, 14, 7, 4/2, 15, 28,  Миру, 13, 2, 8, 7, 9, м-н Петровський, 9, Київській, 158, 103, 146, 123, 164, 146, 62, 156;
- скління вікон – 68,24 м2 по вул. Каштановій, 13, 11, 15, 16, 9, 7, Миру, 11, 9, 7-А, 14, Київській 176, 174, 156, 146, 148, 150, 158, 31, 64, 123, 121, 109;
- ремонт вікон та дверей – 132 шт. по вул. Миру, 13, 7, 16, Каштановій,13, 14, 11, Київській, 115, 154, 62, 176, 7;
- бетонування вимощень майданчиків, входів у під’їзди – 16,8 м2 по вул. Київській, 123, 176;
- ремонт козирків балконів – 4,6 м2 по вул. Київській 120, Каштановій, 22.  
    Крім того, товариством були проведені роботи з ремонту водостічної системи – 20 м.п. та заміна підлоги – 279 м2.
   Обухівським водопровідно-каналізаційним підприємством встановлено частотний перетворювач на насос підкачки до житлового будинку по вулиці Каштанова, 26 та на свердловині по вулиці Жовтнева, 26 замінено 2 засувки на станції водопідготовки.
   За оперативними даними заборгованість населення за спожиті житлово-комунальні послуги станом на 01.04.2014року в розрізі послуг склала, по:
- водопостачанню та водовідведенню – 3253,0 тис. грн. і в порівнянні на 01.01.2014 року збільшилась на 108,2 тис. грн.; темп зростання заборгованості за житлово-комунальні послуги населення склав 3,4%, проплата послуг населенням складає 97%;
- житлово-комунальні послуги – 3290,9 тис. грн., в порівнянні на 01.01.2014 року заборгованість збільшилась на 29,2 тис. грн.; темп зростання заборгованості за житлово-комунальні послуги населення склав 0,9 %; сплата населенням за комунальні послуги складає – 99,3 відсотки.
- теплопостачання – 6644,4 тис. грн., в порівнянні на 01.01.2014 року заборгованість збільшилась на 585,4 тис. грн.; темп зростання заборгованості склав 9,7%.
Відсоток сплати населенням за комунальні послуги станом на 01.04.2014 року становить 92,0 відсотків.
Проведений аналіз стану розрахунків з населенням за використаний газ станом на 01.04.2014 року свідчить, що заборгованість склала 2227,06 тис. грн., в порівнянні на 01.01.2014 року заборгованість збільшилась на 79,6   тис. грн. або 3,7%.  Рівень проплати становить 97,7%.
   Причиною збільшення заборгованості є часткова несплата спожитого газу абонентами, збільшення кількості споживачів та перехід населення на більшу категорію споживання та несплата комунальних послуг населенням.
   Щодо погашення заборгованості населення за спожиті житлово-комунальні послуги проводяться відповідні заходи, а саме: роз’яснювальна робота серед мешканців міста та підприємствами надавачами послуг подаються позовні заяви на боржників до суду.

-енергозабезпечення та енергозбереження

   Підприємствами міста, які надають послуги з теплопостачання в I кварталі 2014 року було вироблено 60964 Гкал теплової енергії, що на 104065 Гкал менше такого періоду минулого року, в тому числі: для потреб населення – 39617 Гкал, що на 63 Гкал більше відповідно до I кварталу 2013 року; для бюджетних установ – 2967, що 507 Гкал менше відповідно до 2013 року; та для інших споживачів – 18380 Гкал, що на 103621 Гкал менше відповідно до минулого періоду. (Зменшення відбулося за рахунок впровадження інвестиційного проекту «Енергоджерело для забезпечення тепловою та електричною енергією споживачів промислового вузла та комбінату»).
   За рахунок міського бюджету проведений поточний ремонт об’єктів зовнішнього освітлення, обслуговування світлофорних  об’єктів міста.

Гуманітарна сфера:
- освіта

   Протягом I кварталу 2014 року в місті продовжувалась робота щодо розвитку дошкільної освіти, оновлення змісту загальної середньої освіти, впровадження в практику діяльності навчальних закладів сучасних інформаційних систем і технологій, поліпшення матеріального стану закладів освіти.
   Загальна кількість дітей по ДНЗ на 01.04.2014 становить 1906 чол., на 100 місць в ДНЗ приходиться 149 чоловік. На цей період 2013 року кількість дітей в ДНЗ складала 1887 чол., або менше на 19 дітей. На 100 місць в ДНЗ приходилося 148 дітей.
   Всього охоплено дошкільною освітою 64 % дітей; діти від 1 до 3-х років – 12 %, від 3 до 6 років (7 років) – 75 %, від 5 до 6 років – 100%.
   Загальна кількість учнів в навчальних закладах станом на 01.04.2014 року складає 3784 чоловік, що на 106 учнів більше цього періоду минулого року (3678 учнів). Середня наповненість 1-4 класів – 26 учнів, 5-10 класів – 23 учні; 10-11 класів – 20 учнів при нормі - 30 учнів.
   Виконання норм харчування  в ЗНЗ складає 74% , вартість обіду для учнів 1-4 класів складає – 6,0 гривень.
   Виконання норм харчування  в ДНЗ складає 70,4%, вартість обіду – 12,0 гривень.
   З метою поліпшення матеріального стану закладів освіти проведено капітальний ремонт спортивних залів та ливневої каналізації ЗОШ №3 по вулиці Миру, 12.
   Відбулося поповнення фондів шкільних бібліотек творами національної та світової художньої літератури тощо. Бібліотеки навчальних закладів поступово забезпечувалися комп’ютерною технікою та 100% підключені до інформаційної мережі Інтернет.

-   культура і туризм

   У місті створюються необхідні умови щодо відродження та розвитку всіх жанрів самодіяльної художньої творчості. На території громади працює 21 клубне формування, яке нараховує 235 учасників, в тому числі 9 формувань, в яких беруть участь 134 учасників. Працює 12 колективів художньої самодіяльності, якими охоплено 123 учасників, в тому числі 6 – дитячих з кількістю 81 дітей. В дитячому зразковому танцювальному ансамблі працює до 40 учасників.
   На території міста знаходиться дитяча школа мистецтв потужністю на 180 місць, яка сьогодні працює перевантаженням на 11 % і забезпечує навчання 200 дітей міста. Дитячою школою мистецтв на сьогоднішній день по місту охоплено естетичним вихованням лише до 25 % дітей. Великим попитом користується відділ образотворчого мистецтва, який на даний час працює в некомфортних  умовах (1 кімната в орендованому приміщенні).
   Важливу роль в культурному житті міста відіграють бібліотечні заклади. Їхніми послугами за I квартал 2014 року користувалось до 1000 читачів, що складає майже 3,0 % від загальної кількості населення міста.    
   Впродовж I кварталу 2014 року проведені всі заплановані культурно – мистецькі заходи до різних визначних дат.

- фізична культура і спорт

   Для популяризації  розвитку фізичної культури та спорту в місті здійснюються заходи по збереженню, утриманню та розвитку спортивних шкіл, клубів різних форм власності, підліткових клубів за місцем проживання та колективів фізичної культури.
    На сьогодні всі спортивні споруди в місті збережені і утримуються за рахунок коштів міського бюджету.
   Впродовж звітного періоду проведені всі заплановані заходи, а саме: першість міста з баскетболу серед ЗНЗ «Зустріч Євробаскет», міський етап дитячо-юнацького спортивного заходу «Олімпійське лелеченя», конкурс на кращий спортивний куточок серед ЗНЗ, першість з волейболу серед збірних дівчат 5-7 класів ЗНЗ, перший етап Чемпіонату України з баскетболу 3*3 серед команд юнаків ЗНЗ м. Обухів.
   Крім цього, колективи і команди м. Обухова взяли участь в обласних змаганнях, а саме: третій етап олімпіади з фізичної культури і спорту (IV місце), зональні змагання другого етапу Чемпіонату України з баскетболу 3*3 серед команд юнаків, обласний захід – Проект «Зарядка – це стиль життя» у формі майстер класу Д. Сілантьєва.

Охорона навколишнього природного середовища

   В звітному періоді в місті проводились заходи, спрямовані на забезпечення належного санітарного стану міста.
   З території благоустрою, житлових масивів та приватного сектору міста проводилось вивезення твердих побутових відходів.
   Продовжувалося впровадження системи роздільного збирання побутових відходів в місті.
   З метою виконання заходів із благоустрою міста здійснювався комплекс робіт з прибирання території ( очищення доріг, тротуарів, зупинок, проводилось прибирання паркових та лісових зон).

Підприємницька діяльність

   За даними Державної податкової інспекції у Обухівському районі та державного адміністратора виконавчого комітету Обухівської міської ради станом на 1 квітня 2014 року у місті функціонувало 4277 суб’єктів малого та середнього підприємництва, в тому числі юридичних осіб – 1219 одиниць, фізичних осіб-підприємців – 3058 одиниць, що на 2,0% більше, ніж у цьому ж періоді 2013 року.
   За оперативними даними обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг) малим та середнім підприємництвом по місту в звітному періоді складав майже 200,0 млн. грн. (на 1,0% більше 2013 року). Частка продукції малих підприємств у загальному обсязі реалізованої продукції (робіт, послуг) складає більше 20,0 відсотків.
   За оперативними даними сума надходжень податків та зборів до міського бюджету, одержаних від здійснення підприємницької діяльності, в звітному періоді склала 3,5 млн. грн., що на 9,4% більше звітного періоду 2013 року.
В міській раді працює дозвільний центр, спрощується  система узгоджень і реєстрацій дозволів; надано 33 консультації щодо процедури отримання документів дозвільного характеру.
   Представниками малого та середнього бізнесу використовується на правах оренди 3535,78 кв. м площі майна комунальної власності Обухівської громади.
   Впродовж І кварталу 2014року у тендерних процедурах приймали участь 6 суб’єктів підприємницької діяльності, з них 2 визнано переможцями.
   Проблемні питання в розвитку підприємницької діяльності в місті обговорювалось в ході проведення 3 засідань ради підприємців, на 3 засіданнях комісії з питань здійснення контролю за додержанням вимог законодавства у сфері торгівлі та побутового обслуговування населення у місті Обухові та 6 засіданнях робочої групи по контролю за формуванням цін на основні види продовольчих товарів.
   30.01.2014 року за ініціативою Обухівської міської ради відбулась відкрита зустріч представників органів влади з підприємцями міста у форматі круглого столу «Соціально-політична ситуація в державі, а 12.03.2014 року відбулася зустріч влади та підприємців міста, де за спільною згодою було прийнято рішення про часткову зміну складу ради підприємців та погоджено план роботи ради підприємців на 2014 рік щодо співпраці між виконавчим комітетом Обухівської міської ради і підприємцями, які здійснюють діяльність на території міськради і погоджено план спільних заходів. 
   Під час зустріч з підприємцями міста обговорювалось питання щодо здійснення регуляторної політики в місті.  В ході зустрічі голова ради підприємців при виконавчому комітеті Обухівської міської ради підтримав наміри місцевої влади звернутися до вищих відповідних органів державного управління з пропозицією щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування в питаннях земельних відносин, переоформлення майна, екологічних та сфері містобудування. Члени ради підприємців при  виконавчому комітеті Обухівської міської ради одностайно підтримали дану пропозицію. 

   Інвестиційно-інноваційна політика
-інвестиційна діяльність

   Основні обсяги іноземних інвестицій надходили в місто із Росії, Німеччини, Кіпру, Великобританії.
   За оперативними даними надходження інвестицій в звітному періоді склало: 528,7 тис. грн., 8299,0 тис. дол. США та 10933,0 тис. євро в такі підприємства: ТОВ «Аерок», ТОВ «Алеана», ДП «Укрпластавтомат», ТОВ «Ціль – Абегг Україна», ТОВ «ТД ККПК».
   Загальний обсяг капітальних інвестицій в основний капітал за оперативними даними у звітному періоді складає більше 335,84 млн. грн., у розрахунку на одну особу - 9984,12 грн.,  в основному це: ПАТ «ККПК», ТОВ «Аерок», ПАТ «Обухівський молочний завод», ПП «Обухівміськвторресурси» та інші.  
   Основним джерелом інвестицій є власні кошти підприємств і організацій.
Так, ПАТ «Київський картонно – паперовий комбінат» в звітному періоді на модернізацію обладнання було витрачено кошти в сумі 332,4 млн. гривень.
   ПАТ «Обухівський молочний завод» в переоснащення підприємства направлено кошти в сумі 1,7 млн. грн. (модернізація та придбання машин та обладнання).
   По ТОВ «Аерок» обсяг інвестицій в основний капітал (капіталовкладення) склали кошти в сумі 1,5 млн. гривень.
   ПП «Обухівміськвторресурси» - 0,236 млн. грн. (придбання обладнання).
   Впродовж звітного періоду в місті продовжувалось впровадження інвестиційних проектів:
- «Будівництво колгоспного ринку в місті Обухові» (вартість проекту 7,0 млн. грн., інвестор – ТОВ «Обухівський ярмарок»; освоєно 100% коштів). Введення в експлуатацію об’єкта дасть можливість забезпечити мешканців міста різноманітними товарами та сприятиме зниженню цін на основні продовольчі товари; на даний час створено та збережено 500 робочих місць.
   - Будівництво комплексу по виробництву альтернативного палива та енергоносіїв з відходів деревини, органічних, біоорганічних та інших відходів по вулиці Промислова, 14А в м. Обухові (економія фінансових ресурсів при закупівлі палива підприємствами міста), інвестор – ТОВ «Тарком Екосервіс», вартість проекту 5,0 млн. грн., освоєно 75% коштів.  Завершено будівництво І-ї технологічної лінії. По завершенню будівництва об’єкта буде створено додатково 25 робочих місць.
   В стадії переговорів впровадження на території Обухівської громади інвестиційного проекту «Будівництво спеціалізованого підприємства з оброблення твердих побутових відходів без їх захоронення»; вартість проекту 29,87 млн. євро, інвестор ТОВ «Еккоресурс»; запровадження даного проекту дасть можливість покращити екологічну ситуацію в місті, створення 25 нових робочих місць вплине на зниження рівня безробіття в місті, зростання заробітної плати, збільшенню надходжень до міського бюджету.
   По даному проекту проводяться пошукові роботи по підбору відповідних потужностей для підприємства; підготовка відповідної технічної документації.
   В поточному бюджетному році виконавчий комітет міської ради планує працювати над впровадженням таких проектів як: капітальний ремонт теплових мереж ТК 1.03 по вулиці Київській, 166; реконструкція головного напірного водопроводу в районі АЗС «WOG» та автодороги Київ - Знам’янка та реконструкція очисних споруд на насосній станції по вулиці Київській, 58. Завдяки впровадженню цих проектів буде збережено відповідно 30, 50 та 38 робочих місць.
   Обухівською міською радою здійснено інвентаризацію інвестиційних можливостей міста, за результатами якої визначено пооб’єктний перелік активів, які можуть бути залучені для реалізації національних проектів, а саме:
- земельна ділянка площею 20,0 га (землі лісового фонду) для реалізації національного проекту «Олімпійська надія – 2022» - створення спортивно-туристичної інфраструктури (Лісопаркова зона);
- земельна ділянка площею 2,0 га для реалізації національного проекту «Доступне житло» - система проектів комплексного будівництва доступного житла (мікрорайон №3 м. Обухів);
- земельна ділянка площею 5,0 га для реалізації національних проектів «Місто майбутнього – формування стратегічного плану та системи проектів розвитку міста», «Олімпійська надія – 2022» - створення спортивно-туристичної інфраструктури (будівництво об’єктів дорожнього сервісу вздовж дороги Київ-Знам’янка).       

Розвиток реального сектору економіки
промисловість, інноваційна політика

   За оперативними даними основними промисловими підприємствами міста вироблено продукції на суму 649,2 млн. грн., що на 27,9 млн. грн. або 4,1% менше проти відповідного періоду минулого року.
   Реалізовано промислової продукції за оперативними даними на суму майже  673,1 млн. грн., що менше проти аналогічного періоду 2013 року на суму 19,0 млн. грн. або на 2,7 відсотків.
   Протягом звітного періоду в розрізі галузей, підприємств прослідковувався  як ріст, так і спад обсягів виробництва та реалізації продукції. Основною причиною спаду обсягів виробництва та реалізації продукції є зменшення попиту на продукцію.
   Незважаючи на ситуацію, яка склалася в державі, підприємства міста  продовжували працювати в стабільному режимі; впроваджували нові технологічні процеси та освоювали нові види продукції.
   Так, ПАТ «Київський картонно – паперовий комбінат» впроваджено нову технологічну лінію по виготовленню туалетного паперу, що дало можливість створити товариством 8 нових робочих місць. 
   ТОВ «Алеана» впроваджено у виробництво чотири нових види продукції, а саме: шезлонг «Бриз», вазон для розсади та два види баків для сміття; товариством створено двоє робочих місць.
   ПАТ «Обухівський молочний завод» в І кварталі поточного року освоєно новий вид продукції, а саме: вершки пастеризовані жирністю 10%, фасовані у стаканчик по 0,125 г.
   Приватним підприємством «Обухівміськвторресурси» продовжувалось  впровадження лінії для виготовлення паливних брикетів з відходів деревини. Також, з метою покращення екології в місті, енергозбереження, підприємством власними силами було виготовлено преси: БЗ118, БЗ121 для пресування макулатури, автомобільні контейнери під макулатуру. Завершується реконструкція промислової бази, будівництво торгово – офісного центру по вулиці Київська, 21 та проводиться добудова торгівельного комплексу «Казка».
   В звітному періоді розпочата діяльність малої пекарні (ТОВ Наші проекти») з випічкою 60 буханок хліба на добу; торгова марка «Хлібчик»; випікається два види хліба на заквасці: пшеничний домашній (сірий) та пшеничний домашній (білий); товариством створено двоє робочих місць.
   ТОВ «Золотий мандарин» впроваджено нову лінію по виготовленню тротуарної плитки, що дало можливість створити товариством додатково нових 8 робочих місць.
   ТОВ «Експрес-С»  продовжується впровадження лінії для виробництва хлібобулочних виробів.
   Обухівським УВП УТОС на підприємстві впроваджено установку електронної охоронної та пожежної сигналізації.
   На підприємствах збережено робочі місця та чисельність працівників, відсутня заборгованість із заробітної плати.
   Впродовж кварталу поточного року керівництвом підприємств вживалися всі заходи щодо недопущення збитковості підприємств, запобіганню банкрутству (нові шляхи збуту продукції, впровадження нових технологій та видів продукції тощо).
- агропромисловий комплекс

   На території Обухівської громади знаходиться одне сільськогосподарське підприємство - ПАТ «Обухівське».
   По товариству станом на 01.04.2014 року обліковується 1234 голів великої рогатої худоби, в т. ч. корів – 615 голів, що на що на 31 голову більше, в т. ч. корів – на 40 голів більше, ніж у цьому ж періоді 2013 року (обліковувалось 1203 голови великої рогатої худоби, в т. ч. корів – 575 голів).
   Приріст молодняка по господарству в I кварталі поточного року  становив 305,0 ц, що на 32,0 ц менше ніж у цьому ж періоді 2013 року    (337,0 ц); середньодобовий приріст молодняка становив 536,0 грам, що на 68,0 грам менше в порівнянні з відповідним періодом 2013 року (604,0 г).
   Виробництво молока по господарству склало 619,0 т і в порівнянні з аналогічним періодом 2013 року збільшилось на 13,0 т або 2 відсотки. 
   Удій молока на одну корову в I-му кварталі поточного року становить 1008,0 кг, що на 46,0 кг менше ніж в І кварталі 2013 року (1054,0 кг).
   Реалізовано в звітному періоді поточного року великої рогатої, (включаючи спец. забій) 279,0 ц; в аналогічному періоді 2013 року реалізовано великої рогатої худоби (включаючи спец забій) 248,0 ц, що на 31,0 ц більше. 
   Рентабельність по тваринництву складає 3%; собівартість молока – 270,0 грн. за ц, м’яса – 2580,0 грн. за центнер. 
  Товариством вживаються всі заходи щодо успішного проведення весняно-польових робіт; посіяно 156,0 га ярого ячменю та 260,0 га цукрового буряку. Підприємство не є збитковим; керівництвом вживаються всі заходи щодо недопущення спаду виробництва сільськогосподарської продукції.

- транспорт та дорожнє господарство

   Діяльність транспортної галузі міста у звітному періоді спрямовувалась на задоволення потреб населення і підприємств якісним та безпечним обслуговуванням транспортними засобами.
   За оперативними даними протягом звітного періоду перевезено вантажів автомобільним транспортом (ТОВ «Автоспецтранс – Київського КПК», ПАТ «Автомобіліст») більше 320,0 тис. тонн. Вантажооборот автомобільного транспорту за оперативними даними становив більше 14500,0 тис. ткм.
   Обсяги пасажирських перевезень (ТОВ «Автоспецтранс – Київського КПК», ТОВ «Обухівтранс») в звітному періоді 2014 року за оперативними даними складали більше 550,0 тис. громадян міста. Пасажирооборот – більше 16900,0тис.пас. км.

- зв’язок та інформатизація

   На території міста встановлено широкосмуговий доступ до інтернету на 96 портів.
Мешканці міста Обухів мають можливість користуватись послугами різних операторів мобільного зв’язку: «UMS», «Київстар», «Джинс», «Білайн», «Life».
   Інформація про важливі події економічного та культурного життя міста Обухова, події, що відбуваються у місті, діяльність міської ради та її виконавчих органів широко висвітлювалася у засобах масової інформації, громадсько-політичній газеті «Обухівські вісті», телестудії «Бард» та на сайті міської ради.  

- споживчий ринок

   Виконавчим комітетом Обухівської міської ради на території Обухівської громади створюються умови для розвитку об’єктів торговельно- побутового обслуговування населення та ресторанного господарства різних форм власності. 
   За оперативними даними оборот роздрібної торгівлі (до якого включено роздрібний товарооборот підприємств роздрібної торгівлі, розрахункові дані щодо обсягів продажу товарів на ринках і фізичними особами – підприємцями) за звітний період становить більше 92,0 млн. грн. і в порівнянні з цим періодом 2013 року збільшився на 3,0%.
   У розрахунку на одну особу роздрібний товарооборот зріс на 2,8 % і становить 2732,6гривень.
   Обсяг ресторанного господарства (з урахуванням обороту фізичних осіб – підприємців) за оперативними даними в звітному періоді складає більше 0,35 млн. грн., що в 1,3 рази менше цього періоду 2013 року; реалізованих послуг -  більше 80,0 млн. грн., що в 1,2 рази більше цього періоду 2013 року.
   Споживчий ринок міста представлений розгалуженою мережею підприємств торгівлі (251од.), ресторанного господарства (58од.), побутового обслуговування (39од.), яка продовжує розвиватися та удосконалюватися. 
   У звітному періоді у місті розпочали свою діяльність 11 об’єктів малого підприємництва, з них: 7 у сфері торгівлі (1 магазин продовольчих товарів, 2 магазини промислових товарів та 4 сезонні об’єкти з продажу квіткової продукції), 1 пекарня з виробництва хліба та 3 кафе - бари. В цьому ж періоді 2013 року розпочали свою діяльність 6 об’єктів, в т. ч. 4 у сфері торгівлі та 2 аптеки.
   Крім, того, з метою здешевлення продуктів харчування та забезпечення мешканців міста якісною та дешевою продукцію, на території міста продовжували працювати торгові павільйони «Карапишівські ковбаси» і «П’ятачок», де проводиться реалізація м’ясної продукції за цінами виробника, та 2 торгових павільйони (товариство з обмеженою відповідальністю «Перший столичний хлібозавод») по реалізації хлібобулочних виробів власного виробництва.
   Важливу роль в забезпеченні населення міста продовольчими та непродовольчими товарами продовжують займати ринки, які не тільки здатні задовольнити мешканців міста широким асортиментом продукції, товарів і послуг за доступними цінами, а й забезпечити додатковими робочими місцями громадян.
   Постійне місце роботи на ринках мають більше 3700 підприємців, ще майже 371громадян (10,0%) знаходяться з ними в трудових відносинах. 
   З метою забезпечення населення міста високоякісними продуктами харчування у достатній кількості та асортименті проведено 15 ярмаркових заходів.
   Представники малого підприємництва сфери торгівлі, аптечного бізнесу та сфери послуг продовжували брати активну участь в реалізації заходів програми «Турбота» (введення соціальної картки «З турботою про кожного»), а саме: надання знижок для пенсіонерів міста на придбання медикаментів, продуктів харчування та отримання послуг. За цією програмою працює 12 продовольчих магазинів, 4 аптеки та 6 перукарень.
   Виконавчим комітетом міської ради вживаються заходи щодо стабільності мережі закладів торгівлі та побуту, а це: надання приміщень комунальної власності в оренду, виділення місць на території міста для функціонування таких об’єктів тощо.

Зовнішньоекономічна діяльність

   За оперативними даними в звітному періоді обсяг експорту склав 9,72 млн. євро, імпорту – 15,13 млн. євро та 5,3 тис. дол. США. Від’ємне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 5,41 млн. євро. Коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 0,64.
   Підприємства міста здійснювали зовнішньоторговельні операції з партнерами більш ніж 15 країнами світу; 14країн світу отримують товари та послуги, що їх експортують підприємства міста.
   Так, ТОВ «Інтерфом» в І кварталі поточного року експортувало до країн СНД пінополіуретан власного виробництва на суму 284,83 тис. євро, в цьому ж періоді 2013 року на суму 393,4 тис. дол. США в основному до Німеччини, Молдови. За цей же час імпортовано хімічної сировини для потреб власного виробництва на суму 2264,52 тис. євро, в цьому ж періоді 2013 року на суму  3418,7 тис. дол. США. Сировина поставлялася з країн ЕС.
   ТОВ «Алеана» експортувало товари із пластмаси в республіку Білорусь, Російську Федерацію та Казахстан на суму 6,55 млн. грн. та імпортувало запчастини, поліпропілен та мікротальк на суму 5,09 млн. грн. з Словакії, Угорщини, Російської Федерації та Кіпру. 
   ТОВ «Аерок» експортувало до Молдови блоки газобетонні на суму 12038,0 євро; імпортувало сировини з  Німеччини на суму 18880,0 євро, запчастин з Нідерландів на суму 7881,0 євро та сировини і запчастин з республіки Білорусь на суму 5250,0 доларів США. 
   В звітному періоді обсяг імпорту по ПАТ «Київський картонно-паперовий комбінат» склав 193,6 млн. грн., а саме: товариство імпортувало сировину (целюлоза, макулатура, хімікати, обладнання, запчастини тощо) з Росії, Німеччини, Польщі, Італії, Швеції, Словенії, Румунії, Угорщини тощо. На 138,9 млн. грн. підприємство експортувало своєї продукції (паперові вироби, картон пакувальний (коробочний) межований та немелований, картон тарний, папір для гофрування, гофрокартон, гофротара) в Узбекистан, Білорусь, Казахстан, Росію, Азербайджан, Грузію, Молдову, Монголію, Румунія, Польща, Вірменію, Латвію, Македонію, Туркменістан.
   Предметом зовнішньоекономічної діяльності ТОВ «Автоспецтранс – Київський КПК» є автомобільні послуги. В звітному періоді обсяг експорту склав 579,5 тис. грн., імпорту – 369,5 тис. гривень. Основні країни здійснення зовнішньоекономічної діяльності: Росія та Білорусь.

Адміністративні послуги

   Протягом звітного періоду центром з надання адміністративних послуг та відділенням центру надання адміністративних послуг управління соціального захисту надано 1949 видів послуг. 

Фінансові ресурси

   Одним з найважливіших напрямків роботи виконавчого комітету міської ради є виконання бюджету.
   Від здійснення господарської діяльності усіх промислових підприємств та діяльності підприємств малого бізнесу за I квартал 2014 рік до міського бюджету (без трансфертів) надійшло фінансових ресурсів в загальній сумі 19014,9 тис. гривень.    Відсоток виконання плану з початку року складає 98,3%. В цьому періоді 2013 року надійшло фінансових ресурсів в загальній сумі (без трансфертів) –17296,76 тис. грн., що становило 107,4 % планового показника.
   Кошти направлялись на виконання заходів по покращенню соціально-економічного та культурного розвитку міста.    
   Але на сьогоднішній день є ряд проблемних питань, які можуть негативно плинути на соціально-економічний розвиток міста у 2014 році, і потребують вирішення, а це: капітальний ремонт мереж теплопостачання та водопостачання міста Обухова; капітальний ремонт доріг міста; освітлення міста; будівництво нового та завершення розпочатого житла на території міста; будівництво та реконструкція об’єктів соціальної сфери міста: добудова дитячої школи мистецтв в м. Обухів; будівництво майданчика для екстремальних видів спорту в лісопарковій зоні мікрорайону №2, мікрорайоні Піщана; упорядкування спортивних об’єктів (стадіони: «Колос», «Нива»); будівництво спеціалізованого підприємства з оброблення твердих побутових відходів без їх захоронення тощо.
   Немало важливим є вирішення таких проблем, як: створення на території міста Обухова територіальних органів таких відомств, як Міністерства екології та природних ресурсів України, Державного агентства земельних ресурсів України, Державної архітектурно – будівельної інспекції України, з метою вирішення найактуальніших питань, що належать до їх компетенції (без надання або передачі документів до обласних інстанцій): спрощення та скорочення термінів виконання дозвільних процедур, виготовлення проектної документації із землеустрою, надання дозволів на будівництво та введення в експлуатацію об’єктів незавершених будівництвом, видачі документів дозвільного характеру з питань охорони навколишнього природного середовища, контролю за виконанням природоохоронного законодавства, а також, упорядкування цінової політики у сфері землевпорядних послуг (обмеження максимальної межі розміру плати за виготовлення документів із землеустрою).
   Вирішення цих питань – це реалізація заходів, передбачених міськими програмами та залучення коштів з державного, обласного бюджетів, коштів інвесторів над чим працює сьогодні виконавчий комітет міської ради.

 

Секретар міської ради                                                                                                                                      Т.П.Макаренко

Начальник управління економіки А.М.Кондратюк