Обухівський міський голова

Левченко Олександр Миколайович

Левченко
Олександр Миколайович
Управління ПФУ в м. Обухів
Міськрайонний центр зайнятості
ДПІ в Обухівському районі
Житлово-комунальне господарство
Обухівське міськрайонне управління юстиції
Обухівський РВ ГУ ДСНС України в Київській області

Посилання на офіційні сайти:

Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Кабінет міністрів України
Верховна рада України
Київська обласна державна адміністрація
Конституція України
Інвестиційний сайт Київської області

Зворотній зв'язок
Чтобы воспользоваться формой, включите поддержку JavaScript и Cookies в браузере.

 

 

історичні пам'ятки

Історико-культурне значення в місті мають:

Пам'ятник голодомору в Обухові

 - споруда колишньої двокласної церковно-приходської школи;
 - садиба-музей А.С. Малишка
У місті споруджено декілька пам'ятників — за доби СРСР меморіал пам'яті воїнів ВВВ, вже за часів незалежності в самому центрі пам'ятник А. С. Малишку (автори — скульптор М. Лисенко, архітектор А. Ігнащенко) та Монумент, присвячений пам'яті Голодомору в Україні у 1932—1933 роках. На початку 2009 року було здійснено демонтаж з постаменту на центральній міській площі скульптури В.І. Леніна, яка перед цим не один раз піддавалась вандалізму.


МЕМОРІАЛЬНА ДОШКА ЖЕРТВАМ ФАШИСТСЬКОГО ТЕРОРУ
   1 липня  в Обухівській СЗОШ №1 ім. А. Малишка відбулися меморіальні   заходи з увічнення пам’яті жертв Обухівської трагедії 1943 року.
    На будівлі навчального закладу встановлено меморіальну дошку з написом: «Пам’яті учнів і жителів Обухівщини, які пішли у вічність із приміщення школи під час масових розстрілів гітлерівцями мирного населення в урочищі Розкопана влітку 1943 року».
    70 років тому фашистські  катувальники  вчинили масову розправу над мирним населенням Обухова і району. В «душогубках» та в колонах, під прицілами автоматів і під скаженний гавкіт собак везли і гнали звідси жінок, дітей віком 2 -14 років, стариків до урочища, яке знаходиться на трипільських полях. Там їх безжально і жорстоко розстріляли.  Тіла вбитих скидали у рів глибиною 60 метрів і ледь-ледь засипали землею. Про цю трагедію написав член комісії з розслідування цього злочину Андрій Малишко у нарисі «Марія Білик з дітьми».