Обухівський міський голова

Левченко Олександр Миколайович

Левченко
Олександр Миколайович

Управління ПФУ в м. Обухів
Міськрайонний центр зайнятості
ДПІ в Обухівському районі
Житлово-комунальне господарство
Обухівський РВ ГУ ДСНС України в Київській області

Посилання на офіційні сайти:

Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Кабінет міністрів України
Верховна рада України
Київська обласна державна адміністрація
Конституція України
Інвестиційний сайт Київської області

 

 

 

Про стан поводження з безпритульними  та іншими тваринами
  у нашому місті


Популяція безпритульних тварин на території міста постійно поповнюється за рахунок:
 розмноження безпритульних тварин (одна самка в рік народжує приблизно 8-12 цуценят);
 тварин кинутих, загублених;
 тварин, що мігрували з приміських районів на вільні території (які звільнилися після вилову).
   З метою оптимізації кількості безпритульних тварин виключно гуманними методами, покращення санітарно-екологічної та епізоотичної ситуації у місті, створення умов для профілактики явища безпритульних тварин, зміні громадської думки у бік цивілізованого, гуманного та етичного ставлення до тварин, що позитивно вплине на виховання підростаючого покоління та моральний клімат у суспільстві в цілому, рішенням Обухівської міської ради № 829-62- УІ від 24.12.2015 р.  затверджена МІСЬКА ЦІЛЬОВА  ПРОГРАМА поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин на території Обухівської міської ради  на 2016 рік. Дана програма  викликана необхідністю продовження тих заходів, які розпочаті аналогічною  міською цільовою Програмою на 2015 рік, а також ще достатньо великою кількістю безпритульних тварин у нашому місті. Основними заходами програми є :
- Організація та ведення системи реєстрації кількості домашніх тварин, які мають власників, та безпритульних тварин.
- Визначення місць для вигулу домашніх тварин, облаштування майданчиків для вигулу тварин.
- Проведення робіт з регулювання чисельності безпритульних тварин на території міста відповідно до вимог чинного законодавства:  стерилізація, відлов та транспортування тварин до місць стерилізації та притулків, влаштування хворих та агресивних тварин до притулків.
- Здійснення контролю за дотриманням мешканцями Правил тримання собак, котів і хижих тварин на території Обухівської міської ради.
- Проведення навчально-виховних заходів (тематичних семінарів, лекцій, конкурсів, виставок тощо) у дошкільних та навчальних закладах з питань гуманного ставлення до тварин і правил поведінки з ними та інші заходи.
На реалізацію заходів програми  у 2016 р. заплановано фінансування з міського бюджету  у розмірі 80,0 тис. грн.
    У 2015 році затверджено Правила тримання собак, котів і хижих тварин на території Обухівської міської ради, рішенням виконкому визначено уповноважений орган виконавчого комітету Обухівської міської ради  з питань реєстрації собак, котів і хижих тварин  та поводження з ними – КП «Міське господарство». На виконання Програми, діючої у 2015 році, запрацювала система регулювання кількості безпритульних тварин, із залученням ветеринарних клінік, волонтерських організацій, у тому числі  шляхом укладання меморандумів про співробітництво та договорів про співпрацю з міжнародними організаціями, завдяки чому простерилізовано, чиповано, проведено щеплення 174 безпритульних тварин. Проведено реєстрацію 1425 тварин, з них 822 собак та 603 котів.
    Звичайно, Проблема забезпечення належних умов утримання тварин і поводження з ними, регулювання чисельності безпритульних тварин, є комплексною і вимагає залучення різних структур міста для її вирішення і планування на довгострокову перспективу, а  також небайдужого ставлення мешканців до братів наших менших.
    Але тварини не просто  з'явилися на вулицях  нашого міста як і в інших містах та селах, це викинуті господарями тварини та їхнє потомство, отже і відповідальність спільна.
    Причин появи тварин на вулицях декілька. Велику роль відіграє часто безвідповідальна позиція власників тварин, які викидають своїх хатніх улюбленців, не слідкують належним чином за їх вигулом. Часто тварини в місто переселяються із сусідніх сіл.
    Собаки гуртуються біля під'їздів та в місцях, де їх підкормлюють та терпляче чекають на руку допомоги. Проте, якщо в очах бродяг одні бачать волання допомоги, інші – небезпеку для життя. Зазвичай собаки нападають на тих, хто сам до них виявляє агресію, на яку кращий друг людини може відповісти палкою взаємністю. Але скільки людей, стільки й думок. Важко повірити, що є люди, які вважають цілком нормальним позбавити життя тварину лише за те, що вона не має господаря чи в пошуках поживи у вашому дворі розсунула сміття (яке самі ж там залишили), або просто перейшла вам дорогу. Ставлення до братів наших менших визначає рівень гуманності суспільства. На Заході ставлення до тварин свідчить про моральне здоров’я нації.

    Саме з метою  цивілізованого врегулювання  даного питання і діє у нашому місті цільова програма  поводження з тваринами, діють  Правила тримання собак, котів і хижих тварин,  ми не стоїмо осторонь проблеми, ми на початку довгого і кропіткого гуманного  шляху, тож необхідно набратися терпіння і вирішувати проблему спільно. На меті –  зменшення кількості безпритульних тварин у місті, посилення відповідальності як власників тварин, що опиняються на вулиці, так і волонтерів-опікунів  що доглядають за бездомними тваринами.

Начальник відділу
 житлово-комунального господарства та транспорту                                                                                                  Л.М. Шевченко