Обухівський міський голова

Левченко Олександр Миколайович

Левченко
Олександр Миколайович

Управління ПФУ в м. Обухів
Міськрайонний центр зайнятості
ДПІ в Обухівському районі
Житлово-комунальне господарство
Обухівський РВ ГУ ДСНС України в Київській області

Посилання на офіційні сайти:

Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Кабінет міністрів України
Верховна рада України
Київська обласна державна адміністрація
Конституція України
Інвестиційний сайт Київської області

 

 

 

Якщо Ви потрапили у ситуацію, коли:


30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми

У 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних націй було проголошено 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми та зазначено, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і привертати уваги до тяжкого становища жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які постраждали від торгівлі людьми, а також заохочувати людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.
Боротьба з торгівлею людьми визначена одним з пріоритетних напрямків роботи Уряду України у сфері захисту прав людини.
Проведена робота Урядом України у сфері протидії торгівлі людьми була високо оцінена міжнародними експертами, зокрема групою експертів з протидії торгівлі людьми Ради Європи (ГРЕТА), яка відвідала Україну з моніторинговим візитом у 2014 році.
За результатами моніторингового візиту міжнародними експертами надано перелік рекомендацій, які Україна повинна виконувати задля покращення ситуації у сфері протидії торгівлі людьми.
У 2016 році Мінсоцполітики анонсувало початок підготовки Стратегії інформаційної політики в сфері протидії домашньому насильству, протидії торгівлі людьми і забезпечення їм рівних прав і можливостей. Одним із завдань цієї Стратегії є формування розуміння того, що людська гідність, права людини є найвищою цінністю, а також попередження та формування нетерпимої поведінки, нульової толерантності до будь-яких форм експлуатації людини.
 
ТОРГІВЛЯ ЛЮДЬМИ: ЦЕ МОЖЕ ТРАПИТИСЯ З КОЖНИМ!
Торгівля людьми – означає здійснювання з метою експлуатації, вербування, перевезення, передачу, приховування або одержання людей шляхом загрози силою або її застосування, або інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою, або уразливості положення, або шляхом підкупу у вигляді платежів або вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу.
За оцінками Організації об’єднаних націй, проблема транснаціональної злочинності, пов’язаної з торгівлею людьми, має глобальний характер і стоїть на третьому місці після торгівлі зброєю та наркотиками.
Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття та низька якість життя населення і далі змушують громадян шукати роботу за кордоном. Як свідчить практика, найуразливішою категорією людей, які страждають від цього злочину, є жінки та діти. Найпоширенішими злочинами такого роду для України є сексуальна експлуатація, насильство, жорстоке поводження з дітьми, використання праці дітей.
За даними Міжнародної організації з міграції, в Україні зростає кількість жертв трудової експлуатації.
У Київській області до 2009 року майже всі випадки торгівлі людьми були пов’язані із сексуальною експлуатацією, проте на сьогодні також зростає кількість випадків трудової експлуатації. Випадки торгівлі дітьми складають понад 10% загальної кількості випадків, і цей відсоток постійно збільшується.
Під час подорожі, навчання чи роботи за кордоном ви маєте подбати про власну безпеку. Саме через легковажність та недостатню проінформованість про реалії працевлаштування за кордоном громадяни опиняються в скрутних ситуаціях.
ПАМ'ЯТАЙТЕ: Ви повинні знати свої права й бути готовими їх захистити. Якщо Ви плануєте їхати на роботу за кордон, Вам необхідно отримати достовірну інформацію про майбутню роботу та умови життя за кордоном.
ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНИХ ПОЇЗДОК ЗА КОРДОН
1. Обережно з паспортом! Ніколи нікому не віддавайте свій паспорт, окрім як працівникам посольств та прикордонних пунктів пропуску. Це Ваш ідентифікаційний документ і він повинен завжди бути у Вас. Якщо Ви загубили свій паспорт або ж його відібрали у Вас силою, звертайтеся до посольства або консульства України у відповідній країні.
2. Зробіть ксерокопії всіх важливих документів! Ще до виїзду зробіть ксерокопії Вашого паспорта, візи, страхового полісу та будь – яких інших документів, пов’язаних з поїздкою. Тримайте їх у безпечному місці окремо від оригіналів. Крім того залишіть копії своїм рідним та/ або друзям в Україні.
3. Не виїздіть із країни, доки не отримаєте чіткої контактної інформації про місце, де Ви будете працювати та про безпечне надійне місце проживання. Повідомте рідним та/ або друзям про детальне місце свого перебування за кордоном, а також залишіть їм детальну інформацію про Вашого роботодавця.
4. Будьте готові до надзвичайних ситуацій! Занотуйте контактну інформацію посольства/ консульства України в країні, до якої збираєтесь, та негайно зв’яжіться зі співробітниками відповідної установи в скрутній ситуації.
5. Довідайтеся, як убезпечити себе від потрапляння до тенет торгівців людьми. В Україні діють деякі злочинні групи, які продають людей у рабство за кордон під прикриттям обіцянок законного працевлаштування.
Пам’ятайте, ніхто не захищений від таких небезпечних ситуацій.
              Якщо Ви потрапили у ситуацію, коли :
- вас позбавили вільного пересування та спілкування з родиною;
- відібрали документи;
- пообіцяли добре оплачувану роботу,  а потім не заплатили обіцяного;
     - примушували відробляти неіснуючі борги, втягнули у злочинну діяльність та ін..
ЗНАЙТЕ, ВИ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ЗЛОЧИНУ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ
  
На сьогоднішній день держава захищає інтереси громадян, які постраждали від торгівлі людьми.
  Види допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми: 
- Забезпечення особистої безпеки, поваги;
- Отримання статусу постраждалого від торгівлі людьми;
- Безоплатне одержання інформації про свої права та можливості мовою, якою він володіє;
- Безоплатне одержання медичної, психологічної, соціальної, правової допомоги;
- Тимчасове розміщення в закладах для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до трьох місяців;
- Відшкодування моральної і матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку, встановленому в Цивільному кодексі України;
- Отримання одноразової матеріальної допомоги;
- Отримання допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку;
- Безоплатне отримання послуг перекладача у разі, коли він не володіє українською та російською мовами;
- Тимчасове перебування в Україні строком до трьох місяців або постійне проживання на території України у порядку, встановленому законодавством (для іноземців або осіб без громадянства)    
   Звернутися по допомогу можна за телефоном:
1. Національна «Гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми: 0-800-505-501 (дзвінки безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні) 527 – безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Life :) та Beeline;
2. Національна «Гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації Центру «Ла Страда-Україна»: 0-800-500-335 (дзвінки безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні), 386 – безкоштовно з номерів Київстар, МТС, Life :) та Beeline;
3.  Міністерство соціальної політики України: 0 800 507 309;    
    4. Служба у справах дітей та сімʼї Київської облдержадміністрації – (044) 286 77 37;
5. Громадська організація «Фундація» «Гармонізоване суспільство» -
(044) 383 50 71;
    6. Обухівська міська рада, служба у справах дітей та сімʼї – 04572/5-11-54 .