Обухівський міський голова

Левченко Олександр Миколайович

Левченко
Олександр Миколайович

Управління ПФУ в м. Обухів
Міськрайонний центр зайнятості
ДПІ в Обухівському районі
Житлово-комунальне господарство
Обухівський РВ ГУ ДСНС України в Київській області

Посилання на офіційні сайти:

Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Кабінет міністрів України
Верховна рада України
Київська обласна державна адміністрація
Конституція України
Інвестиційний сайт Київської області

 

 

 

ЧОРНОБИЛЬ – ВІДЛУННЯ НАШОГО БОЛЮ

26 квітня 2018 року минає 32 роки від дня Чорнобильської катастрофи, яка озивається болем і стражданнями у багатьох родинах. Чорнобиль продемонстрував могутність і, водночас, безсилля людини, ще раз доводячи, що можливості людського розуму великі, але за умови повної відповідальності за дії і вчинки. Чорнобильська трагедія – це важке і безкомпромісне попередження людству, тяжкий урок для кожного з нас.

Земля була на грані вселенської катастрофи. Якби тоді вогонь не зупинили, вибухнули б ще 3 енергоблоки. Дослідники стверджують, що в такому випадку на місці Київської, Житомирської, Чернігівської областей та півдня Білорусії утворилась би величезна воронка, загинули б на цій території люди і тварини, а радіаційною, небезпечною для життя зоною була б вся Європа.

Першими удар атомної стихії на себе прийняли працівники воєнізованої пожежної частини атомної станції. Так, вони першими опинилися у самому пеклі смертельної радіації. Це було рівнозначно самогубству. Їх було 50 – молодих, дужих пожежників. Усі до одного вони з честю виконали свій службовий і громадянський обов'язок.

На захист землі і народу України встали й ті, хто брав участь у ліквідації аварії та будівництві захисної споруди – так званого об'єкта «Укриття», який заховав залишки зруйнованого реактора. Це – робітники атомної станції, що залишились працювати після вибуху, атомники з інших станцій, водії машин, що прийшли на ліквідацію аварії. Це і льотчики гелікоптерів, з яких у воронку закидали пісок. Це і шахтарі, які під зруйнованим реактором будували фундамент саркофагу. Це були люди з усіх куточків України. На жаль, більшість із них вже відійшли у вічність. 

З глибокою пошаною схиляємо голови перед Вами, шановні учасники – ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, за подвиг, під час якого Ви віддали своє здоров’я, ставши на шляху сліпої ядерної стихії і захистили тим самим не лише Українську землю, а й усе людство від поширення смертельної небезпеки. Щиро бажаємо Вам міцного здоров’я, щастя, довгого життя без проблем та негараздів, миру, благополуччя і добробуту.

Вічна і світла пам'ять тим, хто встав на боротьбу з невидимим ворогом - радіацією та ціною свого власного життя зупинив страшну світову катастрофу.

Відлуння біди стихне ще не скоро. Її наслідки, на жаль, відчувають на собі і теперішні покоління. Проте ми маємо з оптимізмом дивитися у майбутнє, вчитися на помилках, зробити все можливе, аби подібне не повторилося, берегти тих, хто жертвував своїм життям, здоров’ям, рятуючи світ. Так хочеться, щоб майбутні покоління не відчули на собі цього жахливого сліду, а тільки в пам’яті залишали слова подяки тим, хто врятував їхні життя. 

26 квітня 2018 року в Обухівській громаді пройшли заходи, приурочені цій даті. Державний архів Київської області презентував екранізовану виставку архівних документів «Чорнобиль: дорогою пам’яті», виставку фоторобіт ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС, нашого земляка Олександра Калашникова «Адреса мужності – Чорнобиль. Чорнобильська трагедія очима очевидця» та документальну виставку «Чорнобиль – біль наш довічний».

Дякуємо директору Державного архіву Каменєвій Софії Арсеніївні та її співробітникам за можливість побачити ці кадри та ознайомитися з архівними документами, які тривалий час були під грифом «Секретно». 

Після презентації на території пожежної частини ПрАТ «Київського КПК» відбувся мітинг-реквієм з покладанням квітів на знак великої пошани та подяки людям, які приборкали такий небезпечний атом.

Врятований світ – найкращий пам'ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам'ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи у людській історії не повторився Чорнобиль.