Обухівський міський голова

Левченко Олександр Миколайович

Левченко
Олександр Миколайович

Управління ПФУ в м. Обухів
Міськрайонний центр зайнятості
ДПІ в Обухівському районі
Житлово-комунальне господарство
Обухівський РВ ГУ ДСНС України в Київській області

Посилання на офіційні сайти:

Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Кабінет міністрів України
Верховна рада України
Київська обласна державна адміністрація
Конституція України
Інвестиційний сайт Київської області

 

 

 


Дорогі ветерани! Шановна громадо!

Щиро вітаю Вас з Днем пам’яті та примирення і 73-ю річницею перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

Сьогоднішнє свято наповнене великим героїзмом, силою духу, важкою працею та вічною скорботою за мільйонами загублених людських доль, нездійсненних мрій  і сподівань.

Друга світова війна — найбільш руйнівний конфлікт в історії. У ній брали участь 62 країни. Це перший конфлікт, в якому було використано ядерну зброю. Найбільша кількість людських втрат, а це жахлива цифра – більше 21 млн. чоловік - припала на колишній Радянський Союз. 

Втрати України в цій війні колосальні: загалом біля 10 млн. чоловік, з них біля 4 млн. військових і понад 5 млн. цивільних. Більше 2 млн. чоловік вивезено на примусові роботи до Німеччини. Зруйновано та знищено біля 700 міст, 28 000 сіл. 

Наш великий внесок у перемогу над нацизмом вражає мовою цифр – 6 млн. українців воювали у лавах колишньої Червоної Армії, 100 тис. українців – у лавах УПА і 250 тис. – воювали у лавах армій союзників.

Мирне життя Обухівського краю також було перервано нападом нацистської Німеччини. 

30 липня 1941 року ворожі танки увірвалися в Обухів.

Терор окупаційного «нового порядку» викликав опір обухівчан: у селі діяло кілька підпільних груп, партизанський загін. 8 листопада 1943 року воїни 136-ї стрілецької дивізії 27-ї армії 1-го Українського фронту визволили Обухів від нацистських загарбників. 

684 обухівчанина не повернулись з цієї війни. Два уродженці Обухова — пілоти Микола Степанович Киянченко та Іван Юхимович Русан — були удостоєні високого звання Героя Радянського Союзу. 

А ще, на жаль, ми маємо свою чорну сторінку цієї війни, свій «Бабин Яр» - це жахливий розстріл в ніч на 1 липня 1943 року більше 500 людей з Обухова та навколишніх сіл в урочищі Розкопана, що біля Трипілля. Серед них було багато жінок, дітей, стариків. Щороку ми їздимо до пам’ятника-обеліску в урочищі, щоб віддати шану усім безневинно вбитим тієї страшної ночі.

Вшановуючи ветеранів війни, ми усвідомлюємо, що без їхнього подвигу не було б ні сучасної Європи, ні нашої України.

Подвиг переможців у Другій світовій війні гідно продовжують українські воїни, які ціною власного життя захищають незалежність та територіальну цілісність України на її східних рубежах. 

Висловлюємо слова глибокої вдячності всім ветеранам, партизанам та учасникам Другої світової війни і всім тим, хто в тилу ворога самовідданою працею наближав їх розгром. Глибока шана солдатським вдовам, дітям війни, які допомагали піднімати Україну з руїн.

Низько вклоняємося Вам, дорогі ветерани, захисники Вітчизни, дякуємо за патріотизм і мужність заради свободи нашої країни.

Прийміть найтепліші побажання міцного здоров’я, благополуччя, родинного тепла і довгих мирних років життя у квітучій Україні!

Нехай давні жахливі дні війни не затьмарюють Вашу пам'ять, не турбують серце й душу, а навіки залишаться в далекому минулому.

Щастя, добра та душевного спокою Вам! Зі святом!

                                З повагою, Обухівський міський голова Олександр Левченко