Обухівський міський голова

Левченко Олександр Миколайович

Левченко
Олександр Миколайович

Управління ПФУ в м. Обухів
Міськрайонний центр зайнятості
ДПІ в Обухівському районі
Житлово-комунальне господарство
Обухівський РВ ГУ ДСНС України в Київській області

Посилання на офіційні сайти:

Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Кабінет міністрів України
Верховна рада України
Київська обласна державна адміністрація
Конституція України
Інвестиційний сайт Київської області

 

 

 

видатні земляки

 Дашкевич-Горбацький Володислав Володимирович  Генеральний хорунжий Армії Української Держави, український військовий діяч, дипломат.
Народився 16 серпня 1879 року в місті Обухів.
 

Малишко
Андрій Самійлович
Український поет, перекладач, літературний критик. Народився 2 (14 листопада) в Обухові (нині місто Київської області) в сім'ї шевця. У 1930 р. Андрій Малишко надрукував перші вірші в журналах «Молодий більшовик» та «Глобус».
Упродовж 1935–1940 років видав збірки: «Батьківщина» (1936), «Лірика», «З книги життя» (1938), «Народження синів» (1939), «Листи червоноармійця Опанаса Байди», «Березень», «Зоревідні», «Жайворонки» (усі — 1940). У цей же період написав поеми «Трипілля» (надруковано лише уривки), «Ярина», «Кармалюк», «Дума про козака Данила».

Сергій Олександрович Бердяєв
Народився 30 січня 1860 року в м. Києві. Поет, прозаїк, літературний критик, перекладач-поліглот, мистецтвознавець, театральний оглядач, журналіст, публіцист, популяризатор науки. Його дід і прадід по батьківській лінії належали до вищої військової аристократії. Батько якийсь час був предводителем дворянства. Мати – з роду князів Кудашевих (по батькові) та графів Шуазель-Гуфф’є (по матері). У будинку Бердяєвих частіше лунала французька мова, ніж російська. Іншими словами, то були дворяни не прості, а високосвітські.
Навчався Сергій Бердяєв у Колегії Павла Ґалаґана, в Морському корпусі в м. Санкт-Петербурзі, у Вюрцбурзі (Німеччина) і Брюсселі (Бельгія). За фахом – лікар; в чині колезького регістратора вийшов у відставку і присвятив себе літературній діяльності.
Найвідоміші псевдоніми митця – Обухівець, Сергій Київський. Друкуватися російською мовою почав у 1870-х рр., а українською – у 1880-х рр. В його творчій спадщині – вірші, театральні огляди, публіцистика і науково-популярні нариси. Доробок Бердяєва сягає більше тисячі праць. Тематика творів: суспільно-політичні рухи, національно-визвольна боротьба. Як поет, оспівував працю, кохання, природу, рідний край. Бердяєв листувався з багатьма діячами української культури, був у дружніх стосунках з Лесею Українкою. Автор майже ста віршів українською мовою, частина яких була опублікована у Галичині й Буковині І. Франком і О. Маковеєм. Перекладав М. Старицького, Ю. Федьковича, Д. Мордовця, М. Вороного.


Григорій Михайлович Стрілець (псевдонім — Косинка) — український письменник-новеліст, перекладач. Народився 29 листопада 1899 р. в с. Щербанівці Обухівського району на Київщині в бідній селянській родині. 1913 р. закінчив початкову школу в с. Красному й працював писарем. В 1914 р. Григорій переїхав до Києва, де доводилося працювати й вчитися на вечірніх гімназійних курсах. Під час визвольних змагань брав участь у бойових діях у лавах армії УНР, за що певний час довелося відсидіти у в’язниці. Пізніше примкнув до лівих есерів («боротьбистів»), які симпатизували більшовикам.
 4 травня 1919 р. в газеті «Боротьба» було надруковано автобіографічний етюд «На буряки», за підписом «Г. Косинка», що став псевдонімом письменника. У 1920 р. вступив до Київського інституту народної освіти (КІНО), який згодом (у 1922 р.) довелося залишити через матеріальну скруту. Новели письменника з’являлися на сторінках багатьох часописів, а 1922 р. вийшла його перша збірка «На золотих богів». У 1920-1930-ті рр. виходило багато збірок письменника: «В житах» (1926), «Політика» (1927), «Вибрані оповідання» (1929), «Серце» (1933) тощо. Писав він і публіцистичні твори, перекладав російських письменників.
5 листопада 1934 року Г. Косинка був заарештований НКВД за звинуваченням у приналежності до української націоналістичної терористичної організації і 18 грудня того ж року розстріляний у Києві. У 1957 році посмертно реабілітований.


Чепелик І. В.Іконописець. Виходець з простої родини, але творчої. Родина займалася малюванням лубочних картинок та ікон. Жили вони під горою Пединою на Фабричному узвові, де проживало багато родин гончарів, майстрів лозоплетіння та інших народних промислів.

Киянченко Георгій Васильович Народився 25. 05. 1911, с. Обухів, нині місто обласного знач. Київ. обл. Помер - 19. 06. 1989, м. Київ) – живописець, графік. Закінчив Київський художній ін-т (1939 р.)
Член Спілки художників України (1950). Учасник Другої світової війни.
Співпрацював у 1941 році із видавництвами АН УРСР, «Мистецтво» м. Київ. Учасник республіканських та всесоюзних мистецьких виставок від 1939 року. Створював також плакати. Окремі роботи зберігаються у Національному музеї ім. Т. Шевченка у Києві.

   

Олена Валентинівна Савченко

Українська і німецька фігуристка, що виступає у парному спортивному фігурному катанні (з 2004 року на офіційних змаганнях за Німеччину). З 2004 року виступає в парі з Робіном Шолковим (за Німеччину), разом з яким є бронзовим медалістом Зимових Олімпійських Ігор 2010, чотиразовою чемпіонкою Європи (2007—09 роки, поспіль, 2011), дворазовою чемпіонкою світу з фігурного катання (2008 і 2009), 6-разовою переможницею національної першості Німеччини з фігурного катання (2004—09 роки), у парі зі С.О. Морозовим вигравала Чемпіонат світу з фігурного катання серед юніорів (2001), двічі Чемпіонат з фігурного катання України (2000,2001 роки).
   Юрій Пісков 9-разовий чемпіон України з легкої атлетики (метання диску, штовхання ядра), Срібний призер чемпіонату Європи з легкої атлетики.
  Маковецький Володимир П’ятиразовий чемпіон світу з пауерліфтингу, володар кубку Європи і кубку світу «Золотий тигр»
  Ечкенко Сергій  

Перший чемпіон Світу з пауерліфтингу з Обухова
Успадкувавши від батьків чудову генетику, він, на відміну від багатьох інших чоловіків, не змарнував її протягом багатьох років, а цілеспрямовано розвивав. Уже в шкільні роки Сергій займався боротьбою, навчаючись у ВУЗі, - легкою атлетикою (метання списа), і завжди мав успіх. Наприкінці 80-х років, працюючи у лабораторії біохімзаводу, він вечорами почав займатися з обтяженнями. Досить швидко Сергій досягнув непоганих результатів у підніманні штанги, улюбленою вправою став жим штанги лежачи.

   Альбіна Бойко Багаторазова чемпіонка України за версією Всесвітньої Бездопінгової Федерації Пауерліфтингу (WDFPF), двократна чемпіонка Європи, чотирикратна чемпіонка Світу, рекорсменка Європи і Світу  за версією Всесвітньої Бездопінгової Федерації Пауерліфтингу.
На сьогоднішній день є віце-президентом та Генеральним секретарем Української Бездопінгової Федераціі Пауерліфтингу (УБФП)