Обухівський міський голова

Левченко Олександр Миколайович

Левченко
Олександр Миколайович

Управління ПФУ в м. Обухів
Міськрайонний центр зайнятості
ДПІ в Обухівському районі
Житлово-комунальне господарство
Обухівський РВ ГУ ДСНС України в Київській області

Посилання на офіційні сайти:

Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Кабінет міністрів України
Верховна рада України
Київська обласна державна адміністрація
Конституція України
Інвестиційний сайт Київської області

 

 

 

Музеї

Обухівський районний краєзнавчий  музей
м.Обухів, вул. Київська, 12
тел. 5-36-33

Музеї. Обухів Обухівський районний краєзнавчий музей засновано в 1984 році. Розміщений він у центрі міста Обухова, районного центру одноіменного району Київщини, на третьому поверсі будинку, спорудженого в 1982 р.
В Обухівському районному краєзнавчому музеї діє 11 тематичних експозиційних залів та представлені археологічні та історичні матеріали від мезоліту до сьогодення.
«Оглядова зала» музею знайомить відвідувачів із народногосподарським комплексом Обухівського району, який за промисловим потенціалом займає першу позицію серед промислово розвинутих регіонів Київщини.
Залу «Археологія» презентує монументальна скульптурна композиція  «Діва Трипілля», уособлює загадково привабливого світу  первісної хліборобської цивілізації. Тут зберігаються цікаві колекції кісткових останків, камінних, керамічних, металевих фрагментів і зліпків, які належать до підгірцівської, зарубинецької, черняхівської культур. Ці колекції  започатковують пам’ятки мезолітичного періоду (останки кісток мамонта ІХ тисячоліття до н.е.). Також у цій залі відкрито діораму «Поселення черняхівської доби».
У залі «Козаччина» привертає увагу різьблений козацький іконостас, а також унікальна колекція кераміки ХУІІ-ХУІІІ століть, елементи зброї  і збруї козацьких часів – кулі, ядра, стремена.

Музеї. Обухів

Епіцентром зали  «Аграрний капіталізм» стала монументальна діорама «Обухівський ярмарок». У колоритному зображені панорами обухівського ярмарку ХІХ століття.
Змістовні експозиції створені в залах «Громадська війна» і «30-і роки ХХ століття». Тут викликають інтерес діорама «Трипілля:1919 рік» і вівтар скорботи, приурочений пам’яті жертв розкуркулення, голодомору  і репресій.
Найбільш наповненою є експозиція зали «Велика Вітчизняна війна».
Наступні зали представляють зразки  декоративно-ужиткового мистецтва і народних промислів Обухівщини. Широко представлене творче життя Малишкового краю в залі «Літературно-мистецька Обухівщина»: жвавий інтерес викликають тут експозиції літературної студії імені А.С.Малишка, що виховала 14 членів Національної спілки письменників України, життєвого шляху відомого письменника-земляка Г.М.Косинки, творчі доробки музикантів, художників, аматорів сценічних мистецтв. За критерієм раритетності експозиційних матеріалів  слід відмітити «Малишкову світлицю» і залу «Етнографія».
Музейні фонди зберігають домашні архіви письменників-земляків Г.М.Косинки, А.С.Малишка, В.В.Чухліба, С.П.Гриценка, П.Л.Швеця.
Музеєм опікується Обухівська райдержадміністрація, районна і міська ради.
Щороку музей відвідують тисячі людей: у його залах  побували екскурсанти з усіх континентів планеті. Інтерес з усіх континентів планети. У 2006 році його було названо кращим краєзнавчим музеєм Київщини.
Тож запрошуємо в Обухівський краєзнавчий – не пошкодуєте.


Садиба-музей Андрія Малишка

Хата і подвір’я, де пройшли дитинство і юність видатного поета сучасності А.С. Малишка, з 1991 року тали називатися Садибою-музеєм родини Малишків. У хаті збережені інтер’єр  і хатнє начиння з часів поетової юності.

Музеї. Обухів Музеї. Обухів


Трипільський районний музей «Прадавня Арата-Україна»

У стінах Трипільського музею «Прадавня Арата-Україна» і на його території дихає вічність.  Ця унікальна скарбниця пом’яті утверджує на силі дух українського народу.

Музеї. Обухів Музеї. Обухів


Трипільський обласний археологічний музей

У Трипільському обласному археологічному музеї представлені пам’ятки археологічних епох, пережитих людською цивілізацією на землі Київській. Біля музею встановлено пам’ятник першовідкривачеві  трипільської культури В.В.Хвойці (2002 р.). У трьох оглядових залах розміщені експозиції археологічних пам’яток нашого краю від прадревності  до новітніх часів.

Музеї. Обухів Музеї. Обухів