Обухівський міський голова

Левченко Олександр Миколайович

Левченко
Олександр Миколайович

Управління ПФУ в м. Обухів
Міськрайонний центр зайнятості
ДПІ в Обухівському районі
Житлово-комунальне господарство
Обухівський РВ ГУ ДСНС України в Київській області

Посилання на офіційні сайти:

Офіційне Інтернет-представництво Президента України
Кабінет міністрів України
Верховна рада України
Київська обласна державна адміністрація
Конституція України
Інвестиційний сайт Київської області

 

 

 

Туризм

Обухівщина – перлина Київщини в туристичному плані. Вона займає чільне місце в обласній програмі розвитку туризму.

Туристичний маршрут шлях „Із варяг у греки” по Дніпру (водний маршрут – яли або пароплав, або автобусний – по давній південній дорозі вздовж Дніпра): Трипілля – Халеп’я – Витачів – Стайки – Гребені – Ржищів – Балико-Щучинка – Ходорів.

Шлях із варяг у греки – торговий шлях по Дніпру, що з’єднував райони Балтики з Причорномор’ям та Середземномор’ям, виник декілька тисяч років тому. Він став відігравати роль важливої торгівельної магістралі з часів античності. Найбільше значення і розвиток ця торгівельна артерія отримала за часів розквіту Русі. Саме тоді вона стає найважливішим водним торговим шляхом однієї з найбільших держав Європи. З’єднуючи країни Балтійського регіону з Причорномор’ям та Середземномор’ям, Дніпро, через численність своїх протоків, зв’язував практично всі внутрішні райони Київської Русі. На берегах річок, по яких проходив цей торговий шлях, виникали міста, що  були важливими центрами торгівлі.

Початок сучасного туристичного маршруту - у селі Плютах. Тут варто побувати і шанувальникам красного письменства і любителям придніпровських ландшафтів. Колишню дачну садибу відомого драматурга Олександра Корнійчука нині тут перетворено на музей «Літературно-мистецькі Плюти». На цій садибі зберігається і колишня дачна хата поета-земляка Андрія Малишка.

Другим на екскурсійному маршруті буде красень над Дніпром, сорокалітнє місто трипільських енергетиків – Українка.

Особливим почуттям розхвилює екскурсантів старожитне містечко (нині село), - преславне Трипілля. На мальовничому правобережжі Дніпра знаходиться два музеї: Трипільський обласний археологічний  і унікальний музей древностей «Прадавня Аратта-Україна». З верховіття трипільської літописної Дівич-гори відкриється подорожуючим вражаюча панорама дніпрового лівобережжя і правобережжя, що дихає вічністю.

Таке ж враження створить і витачівська гора Городище, біля якої знаходився літописний древньоруський город-порт Витичів, про який згадував візантійський василевс Константин Багрянородний ще року 957-го. За два кілометри від нього знаходиться городище ще одного древньоруського города Святополча (Новгорода-Святополчевого).

Гарне враження залишать відвідини Жуківців на річці Бобриці. Тут біля місцевого музею встановлено Шевченківський верстовий стовп на честь перебування в селі Т.Г.Шевченка під час його поїздки з Богуслава до Трипілля у травні 1845 року. Далі маршрут проляже побережжям красуні-Красної до старожитного містечка, нині села-музею Германівки. 26 пам’ятників, пам’ятних знаків та меморіальних дошок, 12 краєзнавчих книжок, 4 музеї створять у туристів більш-менш повне уявлення про історичну долю Германівки.

З берегів Красної маршрут спрямується на береги Стугни, до стародавнього містечка, а нині села Копачева, що на річці Раківці, притоці Стугни. За цим селом знаходиться гора Остриця, біля якої русичі дали монголам останній бій на підступах до Києва у серпні 1240 року. на околиці села зберігся також камінний хрест – свідок козацької героїки ХУІІ століття.

І на завершення – Обухів – (колишня Лукавиця) – рідне місто видатного поета сучасності Андрія Малишка.